Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny  w Nakle nad Notecią informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniem HIV i Zwalczania AIDS, przygotowało kampanię społeczną o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.

Powyższa kampania powstała, by stać się inspiracją do podjęcia dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu. Jej adresatami są osoby w różnym wieku oraz ich rodziny. Podstawowym celem kampanii #mamczasrozmawiac jest przypomnienie kolejny raz faktu, iż problem HIV / AIDS może dotyczyć każdego z nas – bez względu na wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, przekonania czy płeć. Rodzina ma ogromny wpływ na kształtowanie postaw zdrowotnych oraz podjęcie edukacji w tym obszarze.

Inauguracja kampanii w dniu 17 listopada 2017 roku, związana jest z pierwszym dniem Europejskiego Tygodnia Testowania w kierunku HIV, który przypada od 17 do 24 listopada br.

W siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym HIV/AIDS (budynek E, pokój nr 6) można wykonać bezpłatnie test na obecność wirusa HIV. Punkt czynny jest dwa razy w tygodniu:

w poniedziałki w godz. 15.00 – 19.00 oraz w środy w godz. 15.00 – 18.00.

 

Całodobowa infolinia w sprawie
kwarantanny i zdrowia 

+48 222 500 115

Linku do czatu dla obywatela:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Przydatne linki