ZASZCZEP SIĘ WIEDZĄ - KONKURS DLA NAUCZYCIELI

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią, zachęca wszystkich nauczycieli z powiatu nakielskiego, do wzięcia udziału w konkursie, zwracając uwagę na istotny fakt promowania szczepień ochronnych na terenie naszego powiatu i całego kraju.

 

Celem konkursu jest zwiększenie wiedzy, dotyczącej znaczenia szczepień dla zdrowia publicznego, zdrowia jednostki oraz profilaktyki chorób zakaźnych. Konkurs ma wskazać korzyści wynikające ze szczepień ochronnych oraz sprzyja pogłębieniu wiedzy o mechanizmie działania szczepień.

                Konkurs skierowany jest do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województw wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i śląskiego.

                Zadanie konkursowe polega na stworzeniu konspektu lekcji możliwej do przeprowadzenia w wybranej grupie wiekowej poświęconej problematyce szczepień, zwracającej uwagę uczniów na:

-        znaczenie szczepień dla zdrowia publicznego i zdrowia jednostki,

-        propagowanie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez szczepienia,

-        pogłębienie wiedzy na temat mechanizmów działania szczepień, nieograniczonej jedynie do tematyki medycznej, ale poszerzonej o aspekty społeczne, kulturowe i globalne.

Termin rozpoczęcia konkursu, to 18 marca 2019r. Nauczyciel decydując się na udział w konkursie wysyła komplet podpisanych dokumentów wraz z pracą konkursową, wyłącznie w formie elektronicznej (skan lub zdjęcia)  na adres e-mail organizatora konkursu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 26 kwietnia 2019 r.

>>Kliknij aby pobrać załączniki

Przydatne linki