Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że 26 stycznia br. rozpoczęła się nowa Ogólnopolska Kampania Społeczna „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość", realizowana przez Główny Inspektorat Sanitarny w ramach Projektu „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi młodzieży na negatywne skutki korzystania z używek. Kampania potrwa do końca marca 2017 r.  

Przedsięwzięcie adresowane jest do młodzieży w wieku 15-19 lat, rodziców, opiekunów oraz nauczycieli i pedagogów. Organizatorzy za  pośrednictwem tej inicjatywy zamierzają zwrócić uwagę odbiorców na negatywne skutki korzystania z używek, rozpowszechnić wiedzę na temat wpływu uzależnień na życie człowieka oraz promować zdrowy styl życia, wolny od nałogów.
W ramach kampanii powstało 10 spotów video. Zobaczymy w nich skrajnie kontrastowe obrazy, pokazujące, jak rzeczywistość bezwzględnie weryfikuje oczekiwania wobec używek. W jednym z nich dziewczyna wciąga do nosa proszek, zakłada słuchawki, tańczy, wzbudza zachwyt wśród przechodniów. Chwilę później widzimy tę samą dziewczynę, zamroczoną działaniem narkotyku, która wije się w niekontrolowany sposób. Która wizja jest prawdziwa? Czy chcecie znaleźć się w takiej sytuacji? Kampania pozostawia te pytania otwarte i skłania do refleksji.

>> Więcej informacji

Przydatne linki