Archiwum rok 2015

Światowy Dzień AIDS
1 grudnia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią zachęca do włączenia się w tegoroczne obchody Światowego Dnia AIDS. 1 grudnia szereg organizacji pozarządowych i portali ogólnopolskich zamieści na swoich stronach internetowych Czerwoną Kokardkę – międzynarodowy symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Rzucenia Palenia
19 listopada 2015

 

Czytaj więcej >>
Jak rzucić palenie...

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że w dniach 16 - 22 listopada bieżącego roku, po raz pierwszy obchodzony jest Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Ma on również wspierać przekaz Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach obchodzonego 18 listopada, w tym roku już po raz ósmy. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów, w dalszym ciągu jest propagowanie racjonalnego stosowania antybiotyków zarówno wśród społeczeństwa jak i profesjonalistów medycznych. Ponadto zostanie szczególnie mocno podkreślony jest problem niebezpieczeństwa samoleczenia antybiotykami.

Czytaj więcej...

Zasady udostępniania wody wodociągowej
dzieciom w placówkach szkolno - wychowawczych,
bezpieczne formy i zalecenia higieniczno - sanitarne

Czytaj więcej >>

Szkolenie z zakresu higieny i dezynfekcji 
w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, 
tatuażu i odnowy biologicznej

W dniu 02.10.2015 r. na Przystani Wodnej w Nakle nad Notecią odbyła się konferencja szkoleniowa, na temat „Higiena i dezynfekcja w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej. Zapobieganie uchybieniom w procedurach higienicznych stosowanych w gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej”. Szkolenie, które przeprowadziła konsultant naukowy z zakresu zdrowia publicznego Pani Beata Zalewska, objęte zostało patronatem Starosty Powiatu Nakielskiego. W konferencji uczestniczyli: Pan Tomasz Miłowski - Starosta Powiatu Nakielskiego i Pan Andrzej Kinderman – Wicestarosta Powiatu Nakielskiego, a także właściciele i pracownicy gabinetów kosmetycznych, salonów fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej z terenu powiatu nakielskiego oraz pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią, Ilona Świstowska, serdecznie dziękuje uczestnikom konferencji za przybycie i zainteresowanie tak ważnym dla zdrowia publicznego zagadnieniem, jakim jest higiena i dezynfekcja gabinetach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, tatuażu i odnowy biologicznej.

Galeria zdjęć >>


Całodobowa infolinia w sprawie
kwarantanny i zdrowia 

+48 222 500 115

Linku do czatu dla obywatela:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Przydatne linki